Sieci restauracji, które mogą zostać zamknięte w 2020 r.

restauracja na rynku bostońskim Mark Wilson/Getty Images

Biznes restauracyjny może być dość okrutny, a tylko dlatego, że sieć może mieć uznanie w całym kraju i miliony do wydania na budżet reklamowy, nie musi to oznaczać, że wygra z małym facetem.


Podczas sieci takie jak Mod Pizza i Pięciu facetów widziało, jak ich łańcuchowe imperia rozkwitają w 2019 roku , inne sieciowe restauracje nie miały tyle szczęścia. Na każdy Shake Shack przypada Przyjaciel lub Czerwony robin starając się, aby światła były włączone. Wiele z sieci restauracji z tej listy rozpoczęło dekadę w dobrej pozycji, z dużym ruchem i dobrą sprzedażą. Jednak w ciągu ostatnich 10 lat wiele się wydarzyło, a trendy kulinarne zmieniły się dramatycznie. Podczas gdy niektóre restauracje przystosowały się, wiele nie – i jest zagrożone upadkiem.Nie możemy powiedzieć na pewno, że te restauracje znikną na dobre w 2020 roku — wiele z nich dostosowuje swoje menu i modele biznesowe w nadziei, że utrzymają się na powierzchni. To powiedziawszy, ciesz się tymi łańcuchami, póki możesz.
2020 rok nie zapowiada się dobrze dla Steak 'n Shake

2020 jest

Naprawdę nie ma sposobu, by uznać zamknięcie 100 restauracji za dobrą rzecz. Nawet jeśli jest to podobno „tymczasowe”, a firma ma duże nadzieje, że w końcu otworzy się ponownie i będzie lepsza niż wcześniej. Do września 2019 r. firma Steak 'n Shake zamknęła ponad 106 swoich restauracji i straciła oszałamiającą kwotę 861 000 USD w trzecim kwartale finansowym roku (poprzez Magazyn QSR ).

Ukochana restauracja znana ze swoich koktajli i steków hamburgerów zredukowała w tym roku jedną czwartą swoich firmowych restauracji, a jedynym plusem jest to, że stracili mniej pieniędzy w 2019 niż stracili w 2018. Ale i tak marnują pieniądze. Sieć, która istnieje od czasów Wielkiego Kryzysu, wydaje się tylko zwiększać spadek sprzedaży w tym samym sklepie, a listopad 2019 r. plasuje się na 12. miejscu z rzędu okres upadków wyprzedaży (przez Indiana Business Journal ).Stek i Shake próbowali naprawić krnąbrny statek w 2018 roku, kiedy uruchomili plan przeniesienia wszystkich restauracji należących do firmy do modelu franczyzowego, ale inicjatywa ledwo ruszyła z miejsca. Tylko cztery z ponad 100 „tymczasowo zamkniętych” restauracji zostały do ​​tej pory ponownie otwarte w ramach partnerstwa franczyzowego.

Być może Twój lokalny Steak 'n Shake zostanie ponownie otwarty w 2020 roku, ale może nie. A jeśli zdarzy ci się, że masz jeden w pobliżu, który jest nadal otwarty, zamów ten Frisco Melt, póki jeszcze możesz.Luby's może nie lubić tego, co ma w zanadrzu 2020

Luby Gary Edwards/Getty Images

W czasach, gdy dominującymi trendami w branży spożywczej wydają się być aplikacje dostawcze i fast-casual, stołówki szybko ustępują miejsca sklepom wideo. Sieciowe kawiarnie, takie jak Luby's, są stając się zapomnianym reliktem przeszłości , a kafeteria w Teksasie przeżywa ostatnio ciężkie czasy.

Luby's jest instytucją w Teksasie od ponad 65 lat , ale ostatnio odnotował spadek sprzedaży i zamknięcie restauracji. W lipcu, Marka — który jest również właścicielem walczących sieci Fuddrucker's i Cheeseburger in Paradise — zamknął kilka restauracji, aby spróbować spłacić dług (poprzez Kronika Houston ).

Jeśli chodzi o ten dług, firma jest w dołku w wysokości 35,9 miliona dolarów . To strasznie duży dług za tacę stołową do noszenia, a spadająca sprzedaż nie pomaga. „Nie jesteśmy zadowoleni z naszej wartości dla akcjonariuszy, sprzedaży w tym samym sklepie, wyników ruchu gości ani kosztów ogólnych” – powiedział dyrektor generalny Chris Pappas w listopadzie 2019 r.

Restauracja Biznes zgłoszone że we wrześniu 2019 roku firma zaczęła badać to, co nazwali „strategicznymi alternatywami”. Jeśli chodzi o to, co pociąga za sobą ta strategia, prawdopodobnie oznacza to próbę sprzedaży marki. Może to oznaczać remont istniejących Luby's lub zamknięcie jeszcze większej liczby lokalizacji.

na jak długo są dobre pączki

Red Robin może nie wygrać w 2020 roku

Red Robin może nie wygrać w 2020 roku Facebook

W 2017 roku Wiadomości biznesowe z branży spożywczej ogłosiła „bum burgerowy” z rosnącymi sieciami, takimi jak Cook Out i Habit Burger. „Boom na burgery” powinien być świetny dla znanej sieci burgerów dla smakoszy, takiej jak Czerwony robin , dobrze?

Cóż, niestety tak nie było i Red Robin walczy utrzymać się na powierzchni. Sprzedaż w Red Robin spadała od jakiegoś czasu, a na początku 2018 roku sieć powiedziała, że ​​zmniejszy koszty ogólne, pozbywając się kelnerów. „To było po prostu okropne” – powiedział John Gordon, analityk z Pacific Management Consulting Group Nation's Restaurant News . „Wiedzieliśmy, że to zepsuje przepływ i przepustowość klientów. I rzeczywiście, tak się stało.

Do czerwca 2019 r. akcje Red Robina spadły o 24 USD w stosunku do tego, czym były notowane w styczniu 2018 r. Do listopada sieć odnotowała stratę netto w wysokości 1,8 mln USD, pomimo wzrostu sprzedaży w tych samych sklepach w niektórych lokalizacjach. Ruch w restauracjach był mniejszy, ale czek przeciętnego klienta wzrósł (przez Restauracja Biznes ).

To mogła być niewielka wygrana, ale Red Robin nie wystarczyło, by nie zawiesić programu refranchisingu – mówią, że oszczędzają na to, gdy wyniki będą lepsze. Firma powołała nowego dyrektora generalnego, ale Red Robin wciąż jest daleko od wysokich lotów.

Rok 2020 zaczyna się trudny dla Tima Hortonsa

Rok 2020 zaczyna się trudny dla Tima Hortonsa Spencer Platt/Getty Images

Zanim obrazimy jakiegokolwiek Canucka, powiedzmy sobie sprawę jasno, mówimy o wysiłkach Tima Hortonsa w Stanach Zjednoczonych. Sieć ma się dobrze w Kanadzie z Restauracja Biznes raportowanie że 80 procent Kanadyjczyków odwiedza sklep przynajmniej raz w miesiącu.

Rzeczy w Tim Hortons jednak w niższej 48-ce nie są nawet tak zajęci – mimo że prawie połowa lokalizacji w USA jest o rzut kamieniem od Kanady. Wiele sklepów Tim Hortons w Stanach Zjednoczonych odnotowuje spadek sprzedaży i zamykanie sklepów. Liczne czynniki, począwszy od za dużo konkurencji na kawę? , z powodu regionalizacji i problemów franczyzobiorców, wszystkie zostały określone jako obszary winy.

Od listopada 2019 r. Tima Hortonsa można znaleźć w 12 stanach USA, ale wydaje się, że zamykają lokalizacje szybciej niż je otwierają. Połowa sklepów w Minnesocie została zamknięta na wiosnę, a następnie zamknięto ją w Michigan i Ohio .

Tim Hortons planuje ekspansję na Europę, Meksyk i Azję, ale jego przyszły sukces w Stanach Zjednoczonych pozostaje w najlepszym razie niejasny. „Wszędzie, gdzie” Starbucks i lub Dunkin nie przejął całkowicie, myślę, że może być dla nich lepiej dopasowany ”- analityczka badawcza Miranda Lambert powiedział CNBC .

Okej, więc to prawie skreśla całe Stany Zjednoczone dla Tima Hortonsa.

Perkins patrzy na niepokojący rok 2020

Perkins patrzy na niepokojący rok 2020 Facebook

Od listopada 2019 r. istnieją ponad 300 restauracji Perkins rozproszone po całych Stanach Zjednoczonych. Chociaż jest to mało prawdopodobne każdy lokalizacja zostanie zabita deskami do końca 2020 roku, restauracje widziały lepsze czasy.

Perkins ma kłopoty finansowe i w sierpniu 2019 r. Perkins & Marie Callender's Inc złożył wniosek o ochronę przed upadłością. Częściowo doprowadziło to również do zamknięcia 10 nierentownych restauracji Perkins, a biznes nie idzie w górę (poprzez Nation's Restaurant News ). Zaledwie miesiąc później grupa restauracyjna rozpadła się po 13 latach współpracy, a teraz Perkins jest częścią podróbki Waffle House — Huddle House (poprzez Restauracja Biznes ).

Marka obwinia malejący ruch gości, podwyżki płacy minimalnej i rynek pracy za swoje walczące z problemami restauracje. Te zmagania trwają jednak od lat.

Chociaż ubieganie się o ochronę przed bankructwem, zamknięcie wielu restauracji i zakończenie udanej relacji biznesowej nie jest zwykle wotum zaufania dla restauracji, dla Perkinsa może to nie być ponure. Huddle House faktycznie donosi o dość mocnym interesie, więc może część tej energii można przenieść na Perkinsa.

Rok 2020 nie układa się dobrze dla Marie Callender

20202 jest Facebook

Byłoby miło, gdybyśmy mogli powiedzieć, że Marie Callender była w lepszym – a przynajmniej tak samo złym – jak u Perkina, ale nie tak to się trzęsie. Niestety, sytuacja jest jeszcze gorsza.

Wciąż działa tylko 28 restauracji Marie Callender, a w 2017 r. było ich prawie dwukrotnie więcej (przez Restauracja Biznes ). Nie trzeba matematyka, aby rozpoznać, że 50-procentowy spadek liczby lokalizacji oznacza złe wieści dla marki. Marka przegrała 19 lokalizacji w sierpniu 2019 r., chociaż lokalizacja w Salt Lake City czy później ponownie otwarte .

Chociaż Marie Callender istnieje od lat 40., było to zauważalnie słabsze ogniwo w partnerstwie z Perkinsem. Podczas gdy Perkins został sprzedany Huddle House za 51,5 miliona dolarów, Marie Callender uzyskała znacznie niższą cenę i została sprzedana za jedyne 1,75 miliona dolarów. Nie została również odebrana przez inną markę, ale po prostu kupiona przez nową firmę o nazwie po prostu Marie Callender's Inc. Marka ma również trudności z konkurowaniem z podobnymi sieciami, takimi jak Black Bear Diner.

Krótko mówiąc, jeśli masz w swoim mieście lokal Marie Callender, ciesz się nim, póki możesz.

Boston Market może być ugotowany w 2020 roku

Boston Market może być ugotowany w 2020 roku Justin Sullivan/Getty Images

W dzisiejszych czasach restauracje z kurczakiem z rożna nie wydają się rozprzestrzeniać lotem błyskawicy. Pomimo szybkiej i okazjonalnej sieci kurczaków oferującej wolno pieczone kurczaki, to… wolny od antybiotyków, Boston Market walczy o utrzymanie się na powierzchni i liczne sklepy znalazły się na bloku do krojenia .

W lipcu 2019 roku firma ogłosiła, że ​​45 lub – 10 procent jej sklepów – zostanie zamkniętych na dobre (przez Nation's Restaurant News ). Dyrektor generalny Frances Allen powiedział, że zamknięcia były konieczne, aby firma miała szansę na przetrwanie w dłuższej perspektywie. „Część tych wysiłków obejmuje ciągłą analizę naszego zasięgu geograficznego i portfela nieruchomości, aby ocenić bieżącą rentowność lokalizacji”.

Gdyby to był po prostu jednorazowy slajd dla łańcucha, być może nie byłoby ich na tej liście, ale tak nie jest. Sprzedaż spadła nie tylko w 2019 r., ale także w 2018 r., a problemy finansowe Boston Market sięgają 20 lat wstecz. Przed zakupem, a następnie sprzedażą przez McDonald's, Boston Market złożył wniosek o upadłość w 1998 r Międzynarodowe czasy biznesowe ).

Firma ma nadzieję, że nowy program lojalnościowy, dodatki do menu i zmieniona strategia brandingowa towarzysząca zamawianiu mobilnemu pomogą zmienić sytuację. Tylko czas pokaże, czy ten ptak jest ugotowany na dobre.

Grille Del Frisco rozpoczyna 2020 rok z trudem

Del Frisco Facebook

Czasami firma odgryza więcej, niż jest w stanie przeżuć, i kończy się to dławieniem się bandą wściekłych inwestorów, którzy mogą tylko stać z boku i patrzeć z frustracją. Wydaje się, że tak jest w przypadku Del Frisco's Grille, popularnego steku z liczne nagrody i lokalizacje w głównych obszarach metropolitalnych.

Zanim wskoczymy w kłopoty Del Frisco, wróćmy do roku 2016 — firma nie miała poważnego zadłużenia i była rentowna. Jednak kosztowny zakup grupowy o wartości 325 milionów dolarów w 2018 r. Poważnie nadwerężył Del Frisco i nie minie dużo czasu, zanim restauracje zaczną się zamykać (poprzez Restauracja Biznes ).

Do czerwca 2019 r. Grupa restauracji Del Frisco zostanie sprzedana firmie private equity za oszałamiające 650 milionów dolarów . To dużo pieniędzy, ale niekoniecznie oznacza to, że lokalna Grille Del Frisco pozostanie w biznesie. Ta firma private equity przekazała Del Frisco's Grille grupie restauracyjnej Landry'ego, a słabsze restauracje w Waszyngtonie, Maryland i Massachusetts były zamknięte w procesie .

Być może Grille Del Frisco przetrwa cały handel i wyjdzie silniejsza niż wcześniej — zakładając, że może? odwrócić spadającą sprzedaż zanim będzie za późno.

Houlihan może nie zobaczyć końca 2020 roku

Houlihan Instagram

Landry's, firma, która teraz trzyma przyszłość Del Frisco's Grille w swoich rękach, może być również odpowiedzialna za to, czy ekskluzywna sieć restauracji typu casual-jadalnia Houlihan's ma przyszłość. W listopadzie złożył ofertę 40 milionów dolarów na zakup walczącego łańcucha.

Według Nurkowanie w restauracji , Houlihan's ma 47 mln dolarów zadłużenia z tytułu pożyczki z grudnia 2015 r., a pożyczka ma zostać spłacona do 2020 r. Być może nie byłby to taki problem, ale restauracja nie dokonała żadnych płatności od grudnia 2018 r. i od tego czasu odnotowano spadek sprzedaży i zamknięcie wielu jednostek. O o.

Niektóre z tych zamknięć działały od dziesięcioleci. Lokalizacja Lansing Mall w Michigan zobaczyła, że ​​​​jej Houlihan's zamyka drzwi po prawie 40 latach służenia społeczności (poprzez Aktualności WILX ).

Podobnie jak wiele restauracji sieciowych, Houlihan's ma problemy ze znalezieniem sposobu na utrzymanie wysokich zysków w obliczu rosnącego trendu na wynos. Restauracja Biznes poinformował, że w 2013 roku Houlihan miał 81 lokalizacji. Jednak ciężkie czasy spowodowały, że liczba ta zmniejszyła się do zaledwie 55 restauracji.

2020 będzie dla Pie Five podjazdem pod górę

Pie Five z trudem wkracza na 2020 rok Facebook

Według Trendy dla małych firm , pizzerie są dziś jednym z najbardziej dochodowych formatów restauracyjnych. Niestety nie tak wygląda historia dla sieci pizzerii Pie Five.

Podczas gdy niektóre z innych sieci restauracji z naszej listy istnieją już od ponad pół wieku, Pie Five nie jest nawet technicznie wystarczająco stary, aby uzyskać prawo jazdy. Firma jest tylko w istnieje od 2011 , a jednak może nie potrwać zbyt długo do następnej dekady.

Sieć z siedzibą w Dallas skurczyła się o 40 procent i zniknęła około 100 sklepów dwa lata temu do zaledwie 58 sklepów od grudnia 2019 r. (przez Restauracja Biznes ). Sprzedaż w pizzerii również spadała kwartał po kwartale sprzedaży.

We wrześniu 2019 r. firma macierzysta Pie Five, Rave Restaurant Group, wprowadziła byłego dyrektora Noodles & Company — kolejny walczący łańcuch — Scott Black, aby pomóc firmie zajmującej się pizzą w tworzeniu „doświadczeń gości, które opierają się na dostosowaniu”. Firma dostała również nowego prezesa Brandon Solano w październiku, kto sądzi, że problem restauracji polegał na tym, że nikt nie wiedział, o co chodzi. „Konsumenci nie wiedzą, co oznacza Pie Five” – wyjaśnił.

Solano i firma badawcza najwyraźniej wykonują „głęboką pracę konsumencką”, aby dowiedzieć się, jak wypełnić lukę wśród klientów. Być może mogliby zacząć od dodania gdzieś „Pizza” do nazwy. Tylko myśl.

Rubinowy wtorek prawdopodobnie spadnie w 2020 roku

Rubinowy wtorek prawdopodobnie spadnie w 2020 r Facebook

Czy słyszysz w tle Micka Jaggera śpiewającego „Goodbye Ruby Tuesday”? Ponieważ biorąc pod uwagę historia kłopotów amerykańskiej sieci powinno być głośno i wyraźnie. Od sierpnia 2017 r. do stycznia 2018 r. Ruby Tuesday zamknął ponad 100 swoich lokalizacji z powodu spowolnienia ruchu w restauracjach (przez CNBC ).

Byłoby miło, gdyby ta czystka była końcem, a bar i grill znów były tętniącym życiem, gorącym miejscem na przedmieściach. Nie. Więcej zamknięć nastąpiło w 2019 roku i to aż 460 jednostek teraz. To całkiem spory spadek w porównaniu z 950 restauracjami, które miał dekadę temu.

Nie chodzi o to, że Ruby Tuesday nie próbował złamać tego spadek sieci casual-jadalnia zarówno. Zatrudnili wielu dyrektorów generalnych, aby spróbować odwrócić sytuację, a także przebudować swoje menu więcej niż kilka razy. Jak dotąd nic nie było wyróżniającym się rozwiązaniem.

Chociaż prawdopodobnie nie jest prawdopodobne, że wszystkie te 460 lokalizacji w Ruby Tuesday ugryzą się w kurz w 2020 roku, jest bardzo prawdopodobne, że sieć nie zakończy roku z większą liczbą lokalizacji niż na początku.

Rok 2020 nie wygląda zbyt dobrze dla Friendly's

2020 nie Joe Raedle/Getty Images

We wrześniu 2019 r. gazeta Maryland, The Carroll County Times opłakiwany zamknięcie jego Rubinowego Wtorku i wspomniał o innej niedawnej sieci restauracji w okolicy, która przeszła – Friendly's.

Przyjaciółki przeżyły ciężkie chwile w 2019 roku? , a rok 2020 niekoniecznie będzie wyglądał jaśniej. W kwietniu sieć zamknęła 23 swoje restauracje na północnym wschodzie. Firma obwinia zamknięcia sprzedaży za niską sprzedaż i powiedziała, że ​​ludzie wybierają zdrowsze opcje zamiast lodów na lody.

kurczak z czosnkiem z lotu ptaka

Niezależnie od tego, czy rzeczywiście można winić zdrowe odżywianie, czy nie, w ostatnich latach sieć walczyła o zwiększenie sprzedaży. Sytuacja w Friendly's jeszcze się pogorszyła, gdy producent lodów, Dean Foods, ogłosił upadłość w listopadzie MassLive ).

Podczas gdy restauracje Friendly's są własnością oddzielnej firmy, i marka powiedziała nie spodziewa się, że upadłość „wpłynie na działalność restauracji Friendly's”, co z marką nadal nie jest zbyt słodkie.

W listopadzie i grudniu 2019 r. pojawiło się więcej restauracji Friendly's blisko w Massachusetts i Nowy Jork z powodu „zmian demograficznych konsumentów” ze względu na „zmianę demograficzną konsumentów” według rzecznika firmy. To przemówienie rzecznika firmy, mówiące o tym, że „ludzie tu po prostu nie jedzą”.

Przy 25-procentowym spadku liczby restauracji w ciągu ostatnich dwóch lat rok 2020 będzie dla tej amerykańskiej restauracji i lodziarni podjazdem.